14-12-2017 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
Bilinçaltı
-Bilinçaltı için en önemli temel özellikler aşağıdaki gibidir.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
13-04-2013 18:46 - 5810 Okunma

  

Bilinçaltının Temel Özellikleri

 „-Doğru- Yanlış, ahlaklı- ahlaksız,  gerçekçi- hayal gibi ayrımların farkında değildir. Bilinçaltı bir bilgisayar programı gibidir sadece verilerle ilgilenir.  Veri hakkında yorum ya da değerlendirme yapmaz.

- Bilinçaltı genellemeler yapabilir hatta bunu sıklıkla yapar. Örneğin sizinle kavga eden arkadaşınızın adı Okan ise, tüm Okan isimdeki şahısların kavgacı olduğuna inanabilir.

- Bilinçaltı içinde bulunulan o anki zamanı yaşar, geçmiş ya da gelecekten bir şey anlamaz, onun için sadece içinde bulunulan andır.

- Bilinçaltının duyduğu kelimeyi cümleden bağımsız olarak kayıt edebilme özelliği vardır. Örneğin sigarayı bırakmak istiyorum deyince sadece sigara kelimesini kayıt edebilir, sigara kelimesine tepki verebilir. Bırakmak ve istiyorum kelimeleri ile sigarayı yan yana getirebileceği gibi, eğer sigara ile ilgili güçlü bir bağlantıları varsa sadece bu kelimeyi de duyabilir.

- Bilinçaltı değişimden nefret eder, hiç bir şeyin değişmesini istemez. Değiştirmek istediğinizde tepki koyabilir ve sizi değişimden vazgeçirmek için tüm gücünü ve kozlarını kullanabilir.

- Bilinçaltı rüyalarla kendini düzenler ve sıkışmış enerjileri uyku halinde rüyada ortaya çıkartarak kendisini rahatlatır.

-Bilinçaltı intikamcıdır. Herhangi birisi tarafından haksızlığa uğramışsa  bunun mutlaka intikamını almak ister, bunu gerçekte yapamaza bile rüyada bunu gerçekleştirir.

- Bilinçaltı sembollerle konuşur, kelimelerden daha fazla resimlere tepki gösterir.

- Bilinçaltı tersten duyabilir ve anlayabilir. Cümleleri tersten duyan bilinç için bunları anlamak çok zordur ama bilinçaltı için çok kolaydır.

- Bilinçaltı ilk 5 yaşa kadar temel özelliklerini, kayıtlarını tamamlar. Bundan sonra kendi kayıtlarına uygun yeni verileri kabul eder. Diğer verileri girmek için doğru ve ısrarlı çalışmalar yapmak gereklidir. Diğer verileri girmek ve bilinçaltını değiştirmek ise çok zaman ister.

- Bilinçaltında çağrışım en önemli etkilerden birisidir. Sürekli bir şeyler ona başka bir şeyleri çağrıştırır bir dosya başka bir dosyayı açmasını sağlar.

- Bilinçaltı aynı anda birçok işlemi yapabilir, birçok veriyi işleyebilir, otomatik olarak bir çok işlevi yerine getirebilir. Bilinçaltının anlama kabiliyeti 5 yaşındaki bir inatçı çocuk gibidir ama kapasitesi çok geniştir.

- Bilinçaltı kolektif bilinçaltı ile bağlantılıdır, bu nedenle başka insanların bilinçaltından da etkilenir.

- Bilinçaltının espri anlayışı yoktur, şakadan anlamaz. Söylenen her şeyi gerçek kabul eder.

- Bilinçaltı duygusal değildir ama duyguların enerjisinden bire bir etkilenir. Kimsenin bilinçaltı merhametli değildir ama merhamet duygusu bilinçaltında birçok çağrışım yapabilir, birçok veriyi harekete geçirebilir ve kişinin kararlarını etkiler. Bilinçaltında yakma, yıkma, yok etme vardır. İçinde bulunan an onun için çok önemlidir. Kendisini rahatlatmak için her çılgınlığa başvurabilir. Yenilgiyi asla kabullenmez. Yenilgi karşısında adeta çılgına döner.  Futbol maçlarında yenilen tarafların karşı tarafa saldırgan tutum sergilemesi bilinçaltından kaynaklanan bir durumdur.

- Bilinçaltı çok inatçıdır ve tıpkı küçük bir çocuk gibi ısrar eder, ısrar eder ve isteklerinin hemen gerçekleşmesini ister gecikmekten hoşlanmaz isteklerinde sabırsızdır. İstediği bir şey hemen olsun ister ve ne olursa olsun ısrara devam eder. Bir davranış kişiye zarar verse bile bunu ısrarla yapabilir çünkü bilinçaltında doğru yanlış, zararlı zararsız gibi kavramlar yoktur, salt istek vardır. Bilinçaltı mevcut alışkanlıkları harekete geçirir. Birçok kişinin kendisine zarar veren ilişkilere, alışkanlıklara ve davranışlara devam etmesinin altında bu dinamik vardır. Eğer bilinçaltını değiştirmek istiyorsa, bilinçaltının isteklerinden daha fazla ısrarcı olunmalıdır. Bilinç altı alışkanlıkların baş yöneticisidir, alışkanlıklara hem analık hem de babalık ederek bireyi alışkanlıklar doğrultusunda yönlendirir.  Bilinçaltı nefisle arkadaş, akılın ise en büyük rakiplerinden biridir. 

- Bilinçaltı asla dinlenmez,  yorulmaz,  uykuya ihtiyacı yoktur yani uyumaz uyku halinde bile çalışmayı bırakmaz. Kişi yaşadığı sürece bilinçaltı çalışmalarını aralıksız olarak yapar ve insan yaşadığı sürece bilinçaltı işlem yapmaya devam eder.

- Bilinçaltının abartıcı bir doğası vardır. Özellikle korkuları abartarak kişinin kaygı düzeyini yükseltebilir.

- Bilinçaltı sürekli tekrarlara karşı duyarlıdır. Bir düşünceyi, duyguyu ya da cümleyi sürekli tekrar ederseniz bunu en sonunda kayıt eder. Kayıt ettiği olayı bilinç altından bir daha silmez.

- Bilinçaltı kişinin hissettiği nefret gibi olumsuz duyguları kayıt eder ve bu duyguları uygun bir ortamda ortaya çıkartır. Bilinçaltı, intikamı sever diyemeyiz ama içindeki nefreti açığa çıkartmak için bir yol bulmaya çalışır. 

- Bilinçaltı yorum yapmaktan da hoşlanmaz. Bilinçaltı ince ayarlar ve hassas olayları yorum yapmakta zorlanabilir çünkü anlama yeteneği otlukça zayıftır. Örneğin bilinçaltı için parasını sokakta düşürmek ve iflas etmek aynı anlama gelir.  Çünkü ikisinde de para kaybı var bu nedenle olaya farklı pencerelerden değil tek pencereden bakar.

- Bilinçaltının dili 5 yaşında bir çocuğun dilidir, sade ve açık anlatımları anlayabilir. Eğer bilinçaltınıza ben çok zenginim derseniz bunu anlayacaktır ama evrenden gelen zenginlik tüm enerji kanallarıma akıyor, yüksek benliğim aracılığıyla bana ulaşıyor gibi bir şey söylerseniz 5 yaşında bir çocuk bundan ne anlarsa bilinçaltı da ancak o kadarını anlayacaktır.

- Bilinçaltı kişinin tutumlarını ve davranışlarını direk etkiler. Sahip olduğu kayıtlara göre kişinin tepkiler vermesini ve kararlar almasını yönlendirir. Örneğin bilinçaltında ben başarılı bir insanım kaydı olan bir insan kendisine başarı getirecek işlere otomatik olarak yönlenir, sonu başarılı olacak kararlar verir ve onu başarıya taşıyacak durumları hayatına çeker.

- Bilinçaltı bütün bu özelliklerinin dışında kendi kayıtlarına uygun olayları gerçekleştirmek için durmadan çalışır. Kendi inançlarını kişinin hayatına çeker ve inandığı her şeyin gerçek olması için çalışır. Kolektif bilinçaltına ve dolayısı ile kolektif bilince bağlı olduğu için bunu yapması çok kolaydır.

-Bilinç altı direkt zihinden emir alır.  Burada ya siz bilinçli olarak bilinçaltına emirler verirsiniz ya da bunu bilinçsizce yaparsınız ama mutlaka yaparsınız. Eğer bilinçli bir şekilde emir vermeyi başarırsanız bilinçaltındaki verileri değiştirebilir, yeni veriler girebilir ve bilinçaltınızın sizin istediğiniz hayatı gerçekleştirmesi için çalışabilirsiniz.

- Bilinçaltı hiç bir şeyden şüphelenmez ve sorgulamaz. Bu nedenle bilinçaltınıza hangi komutları verdiğinize dikkat etmelisiniz.

- Bilinçaltında birçok kayıt birbiri ile bağlantılıdır. Bir kayıt diğerini etkiler, tetikler açığa çıkartır. Bir çok korku başka bir korku ile bağlantı halindedir. Bu nedenle bilinçaltına bütünsel olarak bakmak gerekir. Aşrı korku, keder ürkütücü veya şaşkınlık yaratan olaylardan etkilenir.

- Bilinç daha fazla tümevarımlı (parçadan bütüne), bilinçaltı ise tümdengelimli düşünme eğilimindedir.

- Bilinçaltının psişik yetenekleri vardır ve zaman zaman ruh ile irtibata girebilir. Ruh ile irtibata girmesi durumunda gelecekteki bir olayı görebilir, önceden tedbirler alabilir, kişiyi uyarabilir.

- Bilinçaltı, bilincin dikkat etmediği şeylere daha fazla dikkat eder ve otomatik olarak kayıt eder. Bilincin dikkat ettiği şeyleri ise kayıt etmek için anlamlı bir çaba ve tekrarlar gereklidir. Mesele kişi bir kişi ile konuşurken farklı kişiler de kendi aralarında birbiri ile konuştuğunda farklı sesleri ve farklı konuşmaları kaydeder. Bilinç bir sınıfta ders dinlerken; bilinç altı hayal dünyasında gezine bilir.

- Bilinçaltının sanatsal yetenekleri vardır, üretim yeteneği çok gelişmiştir ve hayal gücüne sahiptir. Ancak tek sorun hayal ile gerçeği ayırt edememesidir. Eğer kişi kendi hayallerini bilinçli olarak kurmazsa bilinçaltı için bunlar katı bir gerçek olacaktır. Doğal yetenekler burada kayıtlıdır.  Bilinçaltı direkt hazfa ile bağlantı halindedir. Hafızanın öğrenip unuttuğu bütün bilgileri kaydeder ve bilinç altı unutmaz sadece öğrenilen bilgileri gizler. Öğrenilmiş hiç bir şeyi unutmaz sadece öğrenilen bilgileri bünyesinde gizler. Mesele bilinçaltı ruhlar aleminde başından geçen bazı olayları hatırlayabilir ya da anımsar.

Bilinçaltı Telkin:

Bilinçaltı telkin yöntemi bilinç üstünü devre dışı bırakarak direkt bilinçaltına mesaj gönderme yöntemidir.

Bilinç altı telkin yöntemleriyle inanılmaz şeyler yapılabilmektedir.

Müziklerin arkasına eklenen bilinçaltı mesajları ile toplumun değer yargılarını değiştirmek mümkündür.

  

Telkinli Müzik:

Bilinçaltı  telkin yöntemi; bilinç üstünü devre dışı bırakarak direk bilinçaltına mesaj gönderme yöntemidir. Subliminal telkin yöntemleriyle inanılmaz şeyler yapılabilmektedir.

Bilinçaltı müziklerin arkasına mp3 formatında hazırlanan ve insan ruhunu derinden etkileyen gizli özel hazırlanmış “Olumlama Cümleleri ve Kelimeleri” vardır.

Müziği dinleyen şahıslar bu olumlama cümlelerini duymazlar fakat bu sesleri bilinçaltı algılar.

Bilinçaltı ve bilinç üstü düzeyde bu mesajların verilme sebebi; yorumlayan ve itiraz eden bilinç duvarını aşmaktır.

İnsan belleğinde olumlu düşünce kalıbı olmadığı zaman hayatını beynindeki olumsuz kalıplara göre değerlendir.

Bu durumda hayatın hiç bir değerinde zevk almayan mutsuz insan tipi, olumsuz ve huzursuz bir hayat yaşar.

Olaylar bellekte değerlendirildiğinde, olumlu bir kalıp yoksa sonuç itibariyle değerlendirme de olumsuz yapılabilmektedir.

Olumlu mp 3’lerin de beyinde yorumlanırken şayet bellekte olumlu mesajlar veriliyor. Bu telkinler olayları değerlendirirken alternatif bir düşünce oluyor.

Beyinde sadece olumsuzluk varsa alternatif de olmadı mı sonuç hep olumsuz çıkar.

Bellekte alternatif bilgilere sahip olduğunda karar verirken daha çok kullanılmaya başlar.

Bu gibi durumlar önemli durumlarda hayatımızı etkiler ve hayat çizgilerinde önemli değişimlere neden olabilir.

Beyin çoğu zaman yeni düşünce ve değişimlere kapalıdır. Bu nedenle bir toplumun kolektif bilinç altına girerek veya bireylerin bilinç altına girerek zaman içerisinde toplumun milli benlik ve şuurunu değiştirmek mümkündür.

Günümüz Avrupası, Türk toplumu üzerinde ve diğer Müslüman milletler üzerinde oldukça bununla ilgili faaliyetler yürütüldüğü idda edilmektedir. Bunun için milyon dolarlarını harcayarak toplumların inanç değerlerini yıkmak için direkt bilinçaltına hüküm etmeğe çalıştıkları ve bu hususiyette izlenen reklamlar arasına bilinçaltına etki edebilecekleri fotoğraf ve müzikler ekleyerek direk bilinç altına hitap edilebilinir. 

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
13-04-2013 18:46 - 5810 Okunma
Yazarlar Tümü
Asya Ahileri
Dünya kadınlar günü mü?
Vedat AKBULAK
Recep Ayı
Musa Aras
Gelişmeler Çok Endişe Verici
Osman KARABULUT
Demire Şekil Vermesini Bilmeyen Millet Yontulmaya Mahkum Olur
Nurhazar DOLUNAY
Dedenin Torununa Nasihatı
Misafir Yazarlar Tümü
Cihan CANHATAY
İSLAM'A FOBİ VE IRKÇILIK BİLİNÇLİ OLARAK KÖRÜKLENİYOR
14-12-2017 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
Asya Ahileri  ® 2006 - 2012  
Sitede bulunan içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım